SIC President’s and Vice President’s Lists for Spring 2014
2014 Spring President’s List (Perfect 4.0 GPA)
Bluford
Michael Carnes
Carmi
Dalton Bartley, Sydney Clark, Jordan Knight, Clinton Murphy, Tessie Nelson, and Chantele Weasel
Carrier Mills
Chad Barger, Kayla Crowder, Allison Donofrio, and Devona Morales
Creal Springs
Dianna Simmons
Eldorado
Chad Bostick, Jarrett Edwards, Alyssa Payne, Emily Pemberton, Kaleb Pullam, and Joseph Weir
Elizabethtown
Braden Cook and Janice Goolsby
Enfield
Caleb Weiss
Equality
Terri Quetermous
Fort Hood, Texas
Allison Shea
Galatia
Alexa Jenkins, Kate Thompson, and Skai Tso
Golconda
Deidre Davis, Jillian Norris
Harrisburg
Jeremy Allen, Anna Best, Dylan Butler, Alicia Denbo, Larra Bundren, Kendra DePriest, Roberto Ferrera, Shauna Gholson, Laura Hanrahan, Nathan Huggins, Makenzie Hungate, Tim Jeffries, Alan Lane, Victoria Mandrell, Pamela Marcum, Kristen McCullough, Corrine McDaniel, Puja Mehta, Jacob Ochs, Robert Orange, Sean Partain, Cassie Rea, Justin Roper, Robert Shelton, Rachel Stearns, Lawrence Thom, Jacob Vaughan, Amy Wells
Junction
Tiffany Ownbey
Norris City
Kelsea Cox, Luke Marsh, Braden Webb
Omaha
Frida Williams, Nicole York
Paris
Preston Crandell
Raleigh
Benjamin McGuire
Ridgway
Matthew Duffy, Kathleen Lawler, Heather Price, Kelci Williams
Rosiclare
Briana Lewis
Stonefort
Dwayne Hacker
Tamaroa
Amanda Waggoner
Vienna
Douglas Blackman
2014 Spring Vice President’s List (GPA 3.25-3.99)
Benton
Braden Downs
Broughton
Byron Suits
Carmi
Crystal Blazier, Bailey Bratcher, Dayna Burnett, Alexa Campbell, Nicole Campbell, Chayce Cowlnig, Miranda Dismang, Starlett Dunn, Dalton Faughn, Hannah Gowdy, Carson Matheny, Patrick McKenzie, Cayman Passmore, Ryan Shepard, Jackie Welch, and David Winkleman
Carrier Mills
Cassandra Arnold, Johnathan Comer, Justin Eilers, Kellie Headrick, James Milligan, and Michelle Shaw
Carterville
Madeline Collins
Creal Springs
Paul Evans and Randy Simmons
Crossville
Donna Botelho, Cassie Eaton, Savanna Ridenour, and Dustin Weasel
Eddyville
Kyle Wise
Eldorado
Danny Bradley, Olivia Brown, Carl Golihur, Korella Gore, Kaleb Irwin, Rayna Johnson, Megan Lowe, Arielle Parks, Benjamin Partridge, Andrew Pena, Sara Russell, Gary Siebert, Mackenzie Sinks, Jayse Thaxton, and Brandon Willis
Elizabethtown
Michael Kasch and Dalton Vaughn
Enfield
Sarah Healy
Equality
Rebecca Bourland, Cassandra Deneen, and Nathan Smith
Galatia
Cassandra Amberger and Travis Bond
Golconda
Jason Green, Audrey Harris, Cassandra Harris, Rachel More, Corey Rison, and Travis Vaughn
Harrisburg
Shawn Beere, Blaine Bundren, Samantha Cockrum, Jose Durbin, Ashley Evans, Valerie Goff, Trammell Grimmer, Brandi Hanson, Jessica Hathaway, Aaron Head, Alexis Jones, Cassandra Lueking, Kara Mallady, Derek Marshall, Lana Marvel, Sarah Maynor, Elijah McCormick, Makenzie McDowell, Drake Miller, Tatiana Miller, Sara Milligan, Kimberly Mixen, William Montgomery, Taylor Morris, Marcella Motsinger, Jenny Murrie, John Okerson, Mary Parksinson, Loren Phillips, Steven Riser, Hannah Rodgers, David Shea, Michael Shelby, Jakaila Sheppard, Emily Suh, John Suh, Brandon Thom, Scott Turner, Ben Wallace, Cassandra Watkins, Ryan Watson, Whitney Wilson, Dylan Winters, Meredith Wolf, and Justin Younger
Herod
Amanda Cox
Marion
Scott Schluter
McLeansboro
Joseph Hutchison
Morganfield, Ky.
Ryan Acker and Lanna Walters
Muddy
Patrick Bordoy and Kayla Trail
Murphysboro
Ronnie Forrester
New Burnside
David Brown, Sprite Pierce, and Kendy Polley
Norris City
Emily carter, Jacob Cox, Caitlin Garlick, Carol Orrick, and Joplin Tedford
Omaha
Stephanie Halfacre
Ozark
Lacy Guard
Raleigh
Jordan Grathler, Jewel Massey, and Gabriel Oglesby
Ridgway
Austin Ahrens, Wesley McGuire, Dustin Newton, and Amanda Seely
Rosiclare
Michelle Rose
Shawneetown
Sean Adams, Autumn Gibson, and Alexis Prince
Simpson
Dallas Cockrum and Racheal Sullivan
Stonefort
Joshua Odle
Tunnel Hill
Lori Bracken and Gary Prout
Vienna
Justine Swartz
###